My Blog

Wsparcie SIÓSTR NORBERTANEK

Dzięki wpłatom naszych sponsorów oraz wkładowi fundatorów wsparliśmy Zakon Sióstr Norbertanek, który również znalazły się w trudnej sytuacji. Siostry, jako wzór wspólnoty stawiają sobie życie pierwszych chrześcijan! Cały czas trwają na modlitwie, łamaniu chleba i rozważaniu Słowa Bożego. W obecnej sytuacji epidemicznej i koniecznej izolacji, nie mają funduszy na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb: jedzenie, opłaty za media (prąd, woda). Podstawą ich utrzymania jest prowadzenie domu rekolekcyjnego oraz wynajem nowo wyremontowanych części klasztoru dla wydarzeń kulturalnych, konferencyjnych i przyjęć prywatnych. Co niestety obecnie jest niemożliwe…

DominikWsparcie SIÓSTR NORBERTANEK
read more

Wsparcie SIÓSTR BENEDYKTYNEK w Staniątkach

Siostry w Staniątkach są już od ponad 800 lat! Prowadzą muzeum i dom dla gości, do którego chętnie zapraszają młodzież ze Skautów Europy. W obliczu pandemii rezerwacje zostały odwołane i wszystkie pokoje stoją puste… Dzięki wpłatom naszych sponsorów i fundatorów przekazaliśmy darowiznę, która pomoże Siostrom w tych trudnych chwilach

DominikWsparcie SIÓSTR BENEDYKTYNEK w Staniątkach
read more

Wspieramy “Mocni w Duchu”

Po raz kolejny wsparliśmy przedsięwzięcie Mocnych w Duchu. Tym razem zbierali datki aby pomóc dzieciom najbardziej dotkniętych pandemią. Pomagając im mamy pewność, że środki na pewno trafią do najbardziej potrzebujących rodzin. Prowadza również szkołę, której wartości pokrywają się z tymi, które chcemy przekazywać młodszemu pokoleniu.

Zachęcamy do ofiarności przez konto naszej Fundacji lub bezpośrednio na https://odnowa.jezuici.pl/kontakt/darowizna

DominikWspieramy “Mocni w Duchu”
read more

Wspieramy “Mocni w Duchu”

Czas pandemii był trudnym doświadczeniem wielu dzieci i całych rodzin. Zespół “Mocni w Duchu” z Łodzi od pierwszych dni lock-down’u prowadził dla dla dzieci codzienny dwugodzinny program. Świetna jakość, akutalne treści a przede wszytkim rodzinna i katolicka atmosfera tych programów bardzo do nas przemówiły. Dlatego wsparliśmy to dzieło finansowo. 

Zachęcamy do ofiarności przez konto naszej Fundacji lub bezpośrednio na https://odnowa.jezuici.pl/kontakt/darowizna

DominikWspieramy “Mocni w Duchu”
read more

Wspieramy afrykańskie misje Ruchu Światło-Życie

Po raz kolejny dzięki ofiarności naszych darczyńców oraz fundatorów mogliśmy wesprzeć dzieło misji prowadzone w Kenii przez Ruch Światło-Życie. Przekazaliśmy wsparcie na studia dla Evastelli, świeckiej animatorki Ruchu.

Zapraszamy do ofiarności – wpłat można dokonywac na konto Fundacji oraz na stronie https://wspieram.oaza.pl/nasze-dziela/

DominikWspieramy afrykańskie misje Ruchu Światło-Życie
read more

Debata Walentynkowa w KSM

Z okazji święta zakochanych Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Krakowie, zorganizowało #DebatęWalentynkową. ♥ ♥ ♥

Będziemy dyskutować i słuchać prelegentów, którzy opowiedzą czym różni się miłość w postrzeganiu kobiety i mężczyzny. Co więcej, dowiemy się w czym powinniśmy się zgadzać, wchodząc w związek małżeński, a co ciekawego jest w różnicach pomiędzy nami. 

Spotkanie poprowadzi małżeństwo Monika i Dominik Radziszowscy z fundacji Young Tree oraz ks. Łukasz Piórkowski

DominikDebata Walentynkowa w KSM
read more

Z rodziną ładnie nie tylko na zdjęciach

Wywiad Fundatorów dla magazynu Tryby.

W maju 2020 nasi Fundatorzy – Monika i Dominik Radziszowscy udzielili wywiadu dla młodzieżowego  Magazynu Tryby. W artykule zatytuowanym “Z rodziną ładnie nie tylko na zdjęciach” opowiadają o swoim życiu, prowadzeniu przez Boga i swojej 7 osobowej rodzinie.

Zapraszamy do lektury (str. 6-7).

DominikZ rodziną ładnie nie tylko na zdjęciach
read more

Przedświąteczne Porządki Małżeńskie

„Miłość to wybór drogi miłości i wierność wyborowi” Augustyn z Hippony

W grudniu 2019 mieliśmy niekłamaną satysfakcję i radość współtworzyć wydarzenie o nazwie „Przedświąteczne porządki małżeńskie”.

Czy w dzisiejszym zabieganym, zapatrzonym w siebie świecie ktoś jeszcze zastanawia się nad potrzebami drugiego człowieka, potrzebami współmałżonka? Tak! Wydarzenie zorganizowane przez Centrum Jana Pawła II pokazuje, że jest wiele osób, organizacji, którym dobro małżeństw i ich prawdziwa radość z tworzenia rodzin, leży na sercu i które nie ustają w wysiłkach aby to dobro ukazać. Co więcej, ogromne zainteresowanie tym typem rekolekcji ukazuje pewną potrzebę, którą swoją obecnością wyraziły same małżeństwa obecne na „Porządkach małżeńśkich”.

W czasie rekolekcji każdy z małżonków musiał na chwilę zatrzymać się, zastanowić czy i na ile zna swojego współmałżonka i czym tak naprawdę może sprawić mu radość. Niby oczywista sprawa, ale czy na pewno? Uczestnicy opisywali między innymi 10 najlepszych cech swojego męża/żony i dla niektórych okazało się to niezwykle trudne zadanie…

Co wyjątkowo cenne, rekolekcje składały się nie tylko z części modlitwnej czy teoretycznej, ale również praktycznej. Zakres ćwiczeń był oparty na teorii Gary’ego Chapmana, którego koncepcja opiera się na założeniu, że każdy człowiek jest inny, każdy więc wyraża miłość na wiele różnych sposobów. Gdy odkryjemy, który z 5 języków miłości jest nasz, a który współmałżonka, możemy z większą świadomością pracować nad relacją małżeńską, pogłębiać ją i nie „błądzić we mgle” szukając drogi tam, gdzie jej nie ma… Warto poznać „5 języków miłości” dla zbudowania dobrej i głębokiej relacji, która zaprocentuje w przyszłości szczęśliwą rodziną.

Więcej informacji o porojekcie pod linkiem

DominikPrzedświąteczne Porządki Małżeńskie
read more

Uroczystość bierzmowania w Sanktuarium JP II

9 VI 2019 w Sanktuarium Jana Pawła II na krakowskich białych morzach odbyła się uroczystość bierzmowania. Młodzież przygotowywała się do jego przyjęcia w trakcie 3 letniego kursu prowadzonego przez ks. Łukasza Piórkowskiego.
Po uroczystej Mszy świętej, w trakcie której biskup Janusz Mastalski udzielił sakramentu bierzmowania, młodzież wraz z rodzinami i gośćmi wspólnie świętowała. Rodzinny obiad i spontaniczna zabawa prowadzona przez Lednickich Wodzirejów była pięknym czasem dzielenia się radością w duchu nowej kultury.

Fundacja YoungTree współorganizowała wydarzenie.

Dziękujemy:
ks. Kustoszowi Sanktuarium JP2 – księdzu Mateuszowi Hosaja
ks. Łukaszowi Piórkowskiemu – za życzliwość, wsparcie i wszystkie dobre pomysły
Panu Mariuszowi Bilskiemu za zdjęcia (www.bfotoarte.pl)
Panu Grzegorzowi Suchora za catering ( grupaobiezyswiat.pl/)
Panu Jozefowi Hojna za nagłośnienie tańce (wodzirejstudio.pl)

Zdjęcia z uroczystości są dostępne tutaj (wymagane hasło)

DominikUroczystość bierzmowania w Sanktuarium JP II
read more