Osiołek Ewangelizacyjny

Multimedialny samochód z ekspresem do kawy

Wierzymy, że Dobre Słowo Ma Moc. Chcemy z Nim i z Jego pomocą docierać wszędzie tam, gdzie spotkanie, rozmowa, dobra książka i film przy kubku pachnącej kawy, stają się inspiracją dla nowych pomysłów i dobrych zmian.

Troska przygnębia serce człowieka, rozwesela je dobre słowo

Osiołki w Piśmie Świętym są mistrzami drugiego planu. Powierzane im zadania spełniają wzorowo – są zawsze we właściwym miejscu i czasie. Wiernie służą Bogu i człowiekowi na miarę swoich skromnych, osiołkowych możliwości. Zresztą, czy nasz samochód nie przypomina trochę tego sympatycznego zwierzaka? A jaki jest Twój ulubiony Biblijny osiołek?

Ważniejszy jest kierunek niż prędkość

Chcemy odwiedzić Was multimedialnym samochodem w stylu retro. Być pretekstem do spotkania, rozmowy, a może nawet zatrzymania się na dłużej.

Jesteśmy przekonani, że ziarno modlitwy, szczypta świadectwa i łyżeczka otwartości przyprawione delikatną pianką uśmiechu to mieszanka głęboko inspirująca do korekty kierunku, istotnej zmiany, a może nawet… nawrócenia.

Historia powstawania naszego osiołka

Idea zbudowania kawobusa dojrzewała przez kilka lat i przechodziła różne fazy. Od pierwszych wizualizacji małego samochodziku z napisem „Kawa z Jezusem” po całkowite odstawienie projektu na półkę. 🤷‍♂️ Wszystko ma jednak swój czas, a kilka zaskakujących wydarzeń, spotkań i rozmów doprowadziło do tego, iż ponownie zagościł on w naszym życiu. ☺️ Kiedy zaczęliśmy rozmawiać o kawobusie to próbowaliśmy sobie odpowiedzieć na pytanie: jak powinien wyglądać samochód, który pozwoli czerpać radość wypływającą ze wspólnych spotkań w całej Polsce pod patronatem głównego sponsora w osobach Trójcy Świętej wraz z udziałowcami i pod opieką Matki Najświętszej? 😇 Chcieliśmy, aby był uroczy wręcz zabawny, a jednocześnie na pokładzie posiadał sprzęt, którego nie powstydziła by się najlepsza kawiarnia. 🏆 Pojawił się pomysł zakupu samochodu i jego modyfikacji tak, aby spełniał ten warunek bycia uroczym. 😍 Udało się ten pomysł zrealizować, a konsekwencją było to, że od tej pory zaczęliśmy nazywać go OSIOŁKIEM i tak już zostało.

Zaproś OsiołKa do Siebie

Osiołek Ewangelizacyjny powstał, aby służyć Wam. Chcemy, aby „kopytka” niosły go w różne strony Polski i aby był pomocny #nieśćMocDobregoSłowa. Czeka, więc na zaproszenie od Was na wydarzenia, które organizujecie w plenerze. Chętnie wpadnie z gorącą kawą i herbatą i umili czas uczestnikom i poczęstuje także Dobrym Słowem. 

Tu znajdziecie ofertę 👇 oraz formularz zgłoszeniowy 👇

Galeria zdjęć z wizyty Osiołka na Wakacjach z Bogiem w Wysowej, rekolekcjach w Międzywodziu, z Lichenia z Modlitewnego Kongresu Małżeństw oraz niedzielnych wizyt w parafiach – 2022 rok.

Przyjaciele Osiołka

To dzięki Nim mamy biblioteczkę pełną wartościowych książek i zgodny z prawem dostępu do filmów w osiołkowym kinie. To oni wkładają serce, aby dobrać i wypalić najlepszą kawę do naszego ekspresu. To partnerstwo z Nimi pomaga rozwijać nasze projekty i budować wspólnotę wokół Fundacji i Osiołka.

Wierny przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł skarb znalazł.

Kontakt z osiołkiem

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego między godziną 9.00 a 16.00:

+48  729 853 778

 osiolek@youngtree.org

Obserwuj Osiołka na naszym Facebook’u:

fb.com/youngtree.org