Przedświąteczne Porządki Małżeńskie

„Miłość to wybór drogi miłości i wierność wyborowi” Augustyn z Hippony

W grudniu 2019 mieliśmy niekłamaną satysfakcję i radość współtworzyć wydarzenie o nazwie „Przedświąteczne porządki małżeńskie”.

Czy w dzisiejszym zabieganym, zapatrzonym w siebie świecie ktoś jeszcze zastanawia się nad potrzebami drugiego człowieka, potrzebami współmałżonka? Tak! Wydarzenie zorganizowane przez Centrum Jana Pawła II pokazuje, że jest wiele osób, organizacji, którym dobro małżeństw i ich prawdziwa radość z tworzenia rodzin, leży na sercu i które nie ustają w wysiłkach aby to dobro ukazać. Co więcej, ogromne zainteresowanie tym typem rekolekcji ukazuje pewną potrzebę, którą swoją obecnością wyraziły same małżeństwa obecne na „Porządkach małżeńśkich”.

W czasie rekolekcji każdy z małżonków musiał na chwilę zatrzymać się, zastanowić czy i na ile zna swojego współmałżonka i czym tak naprawdę może sprawić mu radość. Niby oczywista sprawa, ale czy na pewno? Uczestnicy opisywali między innymi 10 najlepszych cech swojego męża/żony i dla niektórych okazało się to niezwykle trudne zadanie…

Co wyjątkowo cenne, rekolekcje składały się nie tylko z części modlitwnej czy teoretycznej, ale również praktycznej. Zakres ćwiczeń był oparty na teorii Gary’ego Chapmana, którego koncepcja opiera się na założeniu, że każdy człowiek jest inny, każdy więc wyraża miłość na wiele różnych sposobów. Gdy odkryjemy, który z 5 języków miłości jest nasz, a który współmałżonka, możemy z większą świadomością pracować nad relacją małżeńską, pogłębiać ją i nie „błądzić we mgle” szukając drogi tam, gdzie jej nie ma… Warto poznać „5 języków miłości” dla zbudowania dobrej i głębokiej relacji, która zaprocentuje w przyszłości szczęśliwą rodziną.

Więcej informacji o porojekcie pod linkiem